Domowe sposoby na piękne włosy

Włosy są nie tylko atrybutem piękna ale również – wizytówką każdego człowieka. Odpowiednio zadbane i modnie wystylizowane świadczą o tym, że jesteśmy osobami dbającymi o swój wizerunek i o to, jak postrzegają nas inni. Chcąc, aby nasze włosy były nie tylko zdrowe i piękne ale również – proste w stylizacji warto postawić na wiele różnego rodzaju „ulepszaczy” pomagających nam zachować je w nienagannej kondycji. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że piękne, zdrowe włosy możemy posiadać niezależnie od zasobności naszego portfela, a dzięki produktom domowej roboty, które na bazie naturalnych, ogólnodostępnych produktów może wykonać każdy z nas.

Zdrowe włosy – domowe płukanki i odżywki

Chcąc cieszyć się zdrowymi, odpornymi na zmienne warunki atmosferyczne włosami warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Nie zawsze jednak produkty, które kuszą nas kolorowymi etykietami, mówiącymi o ich skuteczności są faktycznie bezpieczne i staną na wysokości zadania. Warto pamiętać bowiem o tym, że odżywione i piękne włosy nie muszą być rezultatem stosowania tylko i wyłącznie najdroższych produktów ale przede wszystkim – mogą być przyjemnym skutkiem stosowania domowych płukanek czy odżywek. Do ich przygotowania potrzebny będzie napar ze świeżego, lub suszonego rumianku oraz kilka kropli soku z cytryny. Bazując na tych dwóch, dostępnych w każdym sklepie produktach wykonać możemy niesamowitą płukankę, która od aż po same końce odżywi nasze włosy. Ubóstwiając odżywki do włosów wymagające spłukiwania postawić możemy na kremowe maseczki do włosów, do których przygotowania wykorzystać możemy odrobinę ulubionej odżywki do włosów i dodać do niej proporcjonalnie kilka kropli soku z cytryny i odrobinę wywaru z rumianku. Tak powstała, gęsta maseczka powinna być umieszczana na naszej głowie na minumum 10 minut, po czym należy ją dokładnie spłukać letnią wodą.

Co niszczy nasze włosy?

Mimo, że piękne i zdrowe włosy są wizytówką każdego z nas, to głównie kobiety dbają o to, aby ich stan nie pozostawiał zbyt wiele do życzenia. Chcąc o to zadbać warto wziąć pod uwagę kilka zabiegów, które znacznie obciążają strukturę włosa. Mowa tu chociażby o prostowaniu, kręceniu czy suszeniu włosów. Są to czynności, które wiele z nas wykonuje codziennie, nie bacząc na możliwe konsekwencje. Warto jednak raz na jakiś czas dać „odpocząć” naszym włosom i pozwolić im na samoistne wyschnięcie, czy odpuścić zmianę ich „kształtu”. Niezależnie od włosów i ich stanu każda z nas może być piękna i często zamiast przejmować się tym, co znajduje się na naszej głowie powinniśmy pomyśleć o tym, że najważniejsze jest to, jak sami czujemy się we własnej skórze i czy to, jacy jesteśmy pomaga nam nabrać pewności siebie.