Jak zwiększyć swoją energię

Wysoki poziom energii to coś, o czym marzymy na co dzień, wspominając czasy, kiedy biegaliśmy bez wytchnienia po podwórku i nie chcieliśmy wracać do domu. Obecnie, większość z nas raczej snuje się jak cień w ciągu dnia, aniżeli tryska właśnie taką energią, więc ciągle poszukujemy sposobów, by odzyskać tą młodzieńczą witalność.

Warto pamiętać, że to co jemy, wpływa na to jak się czujemy. Jeśli jesz jedzenie złej jakości, tak samo będziesz się czuć. Dobrze jest zatem zacząć od przejrzenia sposobu swojego odżywiania się i wprowadzić ewentualne zmiany, jeśli chcesz działać dalej. Jedząc duże ilości cukru i tłuszczu, nie możesz oczekiwać, że będziesz czuć się lekko i przyjemnie. Spożywając same przetworzone produkty, nie poczujesz zastrzyku energii, ale raczej jej spadek i osłabienie.

Mniejsze poziomy energii mogą również wynikać z niedoboru odpoczynku. Jeśli dużo pracujesz, ćwiczysz i mało śpisz, to nic dziwnego, że nie masz energii. Organizm też potrzebuje regeneracji, a podstawą do tego jest odpowiedni sen i czas na regenerację. Warto zadbać o odpowiednią jakość i długość snu – jeśli masz problemy ze snem to zwróć uwagę na wszelkie aspekty, jak np. przygotowanie do snu. Jeśli mimo odpowiedniej praktyki przedsennej nadal masz problemy, możesz spróbować dorzucić preparat na lepszy sen, dzięki czemu zdecydowanie poprawisz jego jakość i zaczniesz się wysypiać.

Warto również wprowadzić aktywność fizyczną (oczywiście w odpowiedniej ilości). Ćwiczenia pomogą się rozruszać, rozbudzić i dadzą spory zastrzyk energii.

W przypadku braku energii przyczyną może być również niedobór magnezu. Wtedy również dochodzą nerwowość, skurcze mięśni i słaba wytrzymałość. Warto suplementować ten pierwiastek, ze względu na jego wszechstronne działanie oraz to, że jest on często niedoborowy w organizmie. Innymi mikroelementami, których może brakować, są żelazo i witamina B6. Magnez z witaminami z grupy B będzie się bardzo dobrze wchłaniać, dlatego warto postawić na kompleks witamin i minerałów.

Z naturalnych, roślinnych wspomagaczy, warto wspomnieć o guaranie. Jest to roślina, która zawiera kofeinę. Zwiększa energię, poprawia koncentrację i co najważniejsze, przyspiesza regenerację.
W przypadku osób aktywnych fizycznie, przydatne będą również aminokwasy. Często mieszanka z węglowodanami jest idealnym posiłkiem przedtreningowym, który dostarczy organizmowi odpowiednią dawkę energii w trakcie treningu. Preparat CarboMax Energy Power dostarcza również witamin i minerałów, które dodatkowo wspomogą organizm w jego pracy.

Jak widać, sposobów na odzyskanie energii jest kilka, ale warto zastosować wszystkie z nich, żeby kompleksowo podejść do braku energii. Dzięki temu efekty będą najlepsze.