Czy tatuaż skrypt to dobry wybór? Gdzie go wykonać, aby podkreślić swoją osobowość?

Tatuaże występują w tak wielu wariantach, dotyczy to choćby stylów. Niewątpliwie można rzec, że ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i ewentualne umiejętności tatuażysty, ale możecie być pewni, że wybierając profesjonalne studio tatuażu o umiejętności nie musicie się obawiać. Dzisiaj przyjrzymy się ciekawemu sposobowi tatuowania i wykonywaniu tatuaży typu skrypt. Postaramy się odpowiedzieć na trzy pytania. Czy to dobry wybór? Gdzie go wykonać? Jak podkreślić swoją osobowość?

Tatuaże typu skrypty- o co w ogóle chodzi?

Samo słowo skrypt ma bardzo dużo znaczeń, ale w przypadku tatuaży odnosi się ono do języka skryptowego czyli programowania, a raczej ustalania napisów w oparciu o konkretną czcionkę. Zapewne każdy z was wie, jak wielu rodzajów czcionki występuje. Jedne są całkiem proste choćby Calibri, z kolei można także wybrać takie jak Algerian, która jest zdecydowanie bardziej wymyślna. Zatem wszystko zależy od tego czy chcecie, aby postronne osoby mogły odczytać waszą transkrypcję. Również do wyboru macie pełen zakres kolorów. Zatem wystarczy tylko znaleźć odpowiedni salon tatuażu i już można umawiać się na wizytę, oczywiście pod warunkiem, że wiecie jaki napis ma zostać wykonany.

Tatuaże skrypty – co wybrać?

O ile omówienie w skrócie, na czym polega ten typ jest łatwe, tak określenie tego, co można wytatuować jest już zdecydowanie trudniejsze, wszak możliwości jest naprawdę sporo. Bardzo popularne są ulubione cytaty, metafory, fragmenty wierszy czy nawet piosenki. Można także wybrać ważny z jakiegoś powodu dla Was napis. Dla wielu osób ma on także wartość sentymentalną, a więc odnosi się do jakiegoś ważnego wydarzenia czy osoby. Choć tatuowanie imienia ukochanej osoby może być problematyczne, szczególnie jeżeli dojdzie do rozstania, dlatego naszym zdaniem zdecydowanie lepiej wybrać tatuaż z imieniem pupila, wszak piesek nigdy was nie zdradzi. Ale to oczywiście rzecz gustu, podobnie jak wielkość samego napisu. Jednak należy wiedzieć, że na rozmiar „czcionki” tatuażu w znaczący sposób wpływa to, czy ma on wartość sentymentalną, czy stanowi przede wszystkim ozdobę. W tym pierwszy wydaniu najczęściej wybiera się małe skrypty, z kolei w drugim przypadku wręcz przeciwnie.

Gdzie wykonać taki tatuaż?

Wybór miejsca ma także spore znaczenie. Tutaj również wszystko zależy od tego czy ma on wartość sentymentalną, gdyż wtedy wiele osób wybiera partie ciała mniej widoczne. Z kolei jeżeli chcecie, aby tatuaż się wyróżniał, to zdecydowanie lepiej wytatuować go na nadgarstku, wewnętrznej stronie ręki, czy też na poziomie barku bądź łopatki. Co odważniejsi wybierają tatuaże na szyi, co w sumie także świetnie się prezentuje. Taki wzór można też wykonać na brzuchu. Oczywiście wybór należy do Was. Pamiętajcie też, że poprzez dziarę możecie podkreślić swoją osobowość. Chcecie wiedzieć jak to zrobić? Odpowiedź znajduje się w dalszej części tekstu.

Jak wyrazić siebie poprzez tatuaż?

Niewątpliwie tatuaże są czymś więcej niż tylko ozdobą, są w dużej mierze sposobem na wyrażenie siebie, sprzeciwienie się konwenansom czy nawet pokazanie swojego buntu. Dlatego tak ważne jest nie kierowanie się tylko modą, lecz bardziej swoją osobowością, gdyż jak wiadomo moda przemija, a styl pozostaje. Doskonałym wyborem jest także podkreślenie swojego stylu życia. Tatuaż wegan wyraża naprawdę wiele. Nie trzeba wcale mieć wytatuowanych warzyw i owoców. Ciekawym wyborem jest też skrót A.L.F, który jest dedykowany wszystkim ratującym zwierzęta i sprzeciwiającym się okrucieństwu wobec nich. Jest to skrót od Animal Liberation Front, który jest organizującą walczącą z nieetycznym traktowaniem naszych braci mniejszych. Takie tatuaże niosą za sobą jakieś przesłanie. Zatem, jeżeli chcecie wyrazić siebie i swoje preferencje, to dobry sposób. W USA bardzo modne jest pokazanie swoich preferencji , napis „i am gay” nikogo nie dziwi, a podkreśla, że dana osoba nie wstydzi swojej orientacji.

Tatuaże skrypty są naprawdę świetnym pomysłem dla osób lubiących minimalizm, ale też traktujących tatuaż nie tylko jako trend i wpisanie się w grupę trendsetterów, gdyż takie trendy szybko mijają i pozostaje bycie passe.