Rolety rzymskie czy firanki? Jaką dekorację okna wybrać?

Obecnie najchętniej wybierane są rolety rzymskie. Najmodniejsze już od kilku lat. Potrafią naprawdę odpowiednio charakterystycznie wystylizować pomieszczenie. Dodatkowo są praktyczne i wygodne, a poza tym łatwe w montażu. Skutecznie wypierają dotychczasowe firanki z zasłonami, gdyż w zależności od materiału z jakiego są wykonane, mogą całkowicie zaciemniać pomieszczenie, skutecznie zastępując ciężką zasłonę. Doskonale i pięknie dekorują nasze okno, a wszelakie wzory dostępne w sklepach dają nieograniczony wybór.
Rolety rzymskie nadadzą każdemu wnętrzu piękny styl, a szeroki asortyment daje możliwość zaspokojenia nawet najbardziej dziwne gusta czy upodobania, zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, by nadać ich mieszaniom wyjątkowy i niepowtarzalny charakter.
Rolety rzymskie uszyte są z materiału, który po podniesieniu składa się w postaci dekoracyjnej fałdy w poziomie, co nadaje dekoracji innowacyjnego charakteru i gracji w mieszkaniu.
Są polecane ze względu na ich zastosowanie, szybkość montażu oraz demontażu, gdy pragniemy coś zmienić lub roletę uprać.
Rolety są praktyczna alternatywą do firanek, które wymagają większego wkładu pracy przy ich zawieszeniu, zdjęciu, upraniu, wyprasowaniu oraz ponownemu zawieszeniu. Rolety rzymskie są wykonywane z różnych tkanin: len, bawełna, poliester, co daje wybór w przypadku zaciemnienia danego pomieszczenia bez użycia ciężkich grubych zasłon. Można je zamontować zarówno na ścianie, suficie, a także do skrzydła okna przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów, a także zawiesić na karniszu, to w zależności oczywiście od indywidualnych potrzeb i upodobań klienta. Należy zwrócić uwagę, że rolety rzymskie zamontowane na ramie okiennej zasłaniają w praktyce tylko szybę, więc zajmują stosunkowo najmniej miejsca.  Podobnie jest z wyborem mechanizmu obsługi. Tutaj mamy do wyboru mechanizm: sznurkowy, łańcuszkowy.
Dużym atutem rolet rzymskich jest ich szybki demontaż i możliwość prania, także w przypadku zabrudzenia, czy zakurzenia, wystarczy je zdjąć i uprać, a nie kupować nową.
Ciekawą propozycja jest użycie zarówno użycie firanek z woalu wraz z roletą rzymską. Roletę rzymską wówczas montujemy tylko na szybę, a firankę zawieszamy na karniszu. Daje to efekt niesamowity i niepowtarzalny. Nadaje pomieszczeniu gustowności, klasyki i charakteru.
Systemy Surma umożliwiają dokładny, bezpłatny pomiar, dzięki czemu roleta będzie dokładnie taka jaką Państwo sobie wymarzą.