Zabiegi u fizjoterapeutów – co składa się na ceny zabiegów?

Na usługi fizjoterapeutyczne składa się wiele zabiegów. Ich ceny dość mocno się różnią. Za co tak naprawdę płacimy podczas wizyty u specjalisty? Wpływ na cenę ma wiele różnorodnych czynników.

Koszt wizyty u fizjoterapeuty waha się między 50 a 150 zł, choć oczywiście zdarzają się również droższe. Wszystko zależy od tego, na jaki zabieg się udajemy, ale również w jakim mieście mieszkamy, gdzie znajduje się gabinet i jak został wyposażony. Pacjenci w ramach płatności za zabieg mogą liczyć również na cenne wskazówki dotyczące ćwiczeń i codziennego funkcjonowania.

W cenę wizyty wliczony jest przede wszystkim czas i praca fizjoterapeuty, a zatem również wszystkie kwestie związane z funkcjonowaniem gabinetu. Do takich kosztów zaliczamy na przykład wynajem lokalu, sprzęt wykorzystywany przez terapeutę podczas wizyty czy też abonament za program do gabinetu fizjoterapeutycznego, dzięki któremu taka placówka może sprawnie działać i zapewniać dobrą obsługę. Taki program daje m.in. możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, dzięki której rehabilitant jest w stanie dobrze przygotować się do każdej wizyty i jak najlepiej zadbać o dobro pacjenta.

Ponadto, w gabinetach fizjoterapeutycznych każdego dnia zużywane są ogromne ilości produktów jednorazowego użytku takich jak np. prześcieradła, rękawiczki czy ręczniki papierowe. Sprzęt tego typu to podstawa, dzięki której wszystko jest czyste, sterylne, a pacjenci nie są narażeni na kontakt z zarazkami.

Udając się do wykwalifikowanego fizjoterapeyty płacimy także za jego wiedzę, umiejętności, poświęcony czas, a nawet kursy, jakie odbył. Im lepszy i bardziej wykształcony fizjoterapeuta, tym cena wizyty naturalnie rośnie. Dlaczego tak jest? To proste – zdobycie odpowiedniego wykształcenia wymaga od specjalisty pewnego rodzaju inwestycji, a każda inwestycja musi się zwrócić. To właśnie sprawia, że większe kwalifikacje przekładają się często na wysokość cen.