Depozytory kluczy – co warto wiedzieć?

Depozytory kluczy gwarantują bezpieczeństwo budynku oraz dostępu do miejsc pilnie strzeżonych. Dzięki nowoczesnym depozytorom kluczy, można być spokojnym o to, jakie osoby wchodzą do konkretnych pomieszczeń, jak również całego budynku. Czytaj dalej i dowiedz się, co umożliwiają depozytory kluczy.

Depozytory kluczy to bardzo ważny element w systemie ochrony konkretnego budynku. Bez dobrego i sprawdzonego urządzenia, które deponuje oraz wydaje klucze, różnego rodzaju zabiegi polegające na wzmocnieniu kontroli dostępu są bezcelowe. Jak sprawić, by wszystkie klucze do Twojego przedsiębiorstwa pozostawały bezpieczne i pod stałym nadzorem? Sprawdź ofertę depozytorów kluczy od najlepszych producentów.

Depozytory kluczy – jakie mają funkcje?

Podstawową cechą depozytorów kluczy jest przechowywanie różnego rodzaju kluczy w specjalnych depozytorach, jak również stały monitoring ich obiegu oraz pobrań. Stały nadzór nad kluczami w przypadku depozytorów z najwyższej półki jest możliwy dzięki archiwizacji w specjalnej bazie danych (dostępnej w urządzeniu), która zapewnia zapis o wszystkich zdarzeniach.  Stała archiwizacja danych zapisywanych w depozytorze jest możliwa dzięki możliwości podłączenia go poprzez sieć IP/TCP do różnego rodzaju programów, które umożliwiają sterowanie jego pracą.

Tego typu rozwiązania zapewniają zarządzanie obiegiem kluczy w czasie rzeczywistym, jak również generowanie analiz i raportów w oparciu o dowolne kryteria, które są możliwe do uwzględnienia, dzięki danym pochodzącym właśnie z depozytora. Ponadto wszystkie depozytory kluczy od najlepszych producentów dostępne na rynku, zapewniają również mechaniczną blokadę każdego z kluczy w depozytorze, dzięki czemu mamy pewność, że każdy klucz zostanie pobrany jedynie przez pracownika, który jest do tego uprawniony.

Dodatkowe funkcje depozytorów kluczy

Standardowe depozytory kluczy wyróżniają się również pozostałymi funkcjami. Poza kontrolą dostępu do kluczy wejściowych, jak również kluczy do pomieszczeń, depozytory gwarantują dostęp jedynie autoryzowanych użytkownikom. Zaawansowane depozytory kluczy dają możliwość identyfikacji każdej osoby, która chce pobrać klucz za pomocą karty zbliżeniowej RFID, kodu PIN, a nawet rozwiązań biometrycznych.

Osoby, które zdecydują się na depozytory kluczy z najwyższej półki, zapewniają również dodatkową, kilkupoziomową autoryzację dostępu w przypadku kluczy szczególnie ważnych czy tworzenie harmonogramów w postaci czasowego dostępu do kluczy w przypadku systemu zmianowego. Dodatkowo możliwe jest również uruchomienie opcji rezerwacji klucza na określony czas.