Co warto wiedzieć o wynajęciu busa?

intrans - intra (5).jpg

Chcesz jechać z gronem przyjaciół na wycieczkę, ale nie macie odpowiednich samochodów? Potrzebujesz przewieść rzeczy, bo się właśnie przeprowadzasz? Rozwiązaniem może być wynajem busa. Zobacz, kiedy warto to zrobić i na co zwrócić uwagę.

Kiedy warto wynająć busa?

Przeprowadzka, duża rodzinna uroczystość w plenerze czy wycieczka ze znajomymi to tylko niektóre z sytuacji, gdy potrzebny jest spory samochód. Kupno, gdy taki pojazd jest potrzebny jednorazowo, jest nieracjonalne. Jeśli nikt ze znajomych nie dysponuje busem, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest jego wynajęcie. Wynajem busa daje zupełną niezależność. Czy jednak kierowca ze zwykłym prawem jazdy kategorii B może prowadzić taki pojazd? Jak najbardziej, jednak pod warunkiem, że ma on nie więcej niż 9 miejsc.

Jak wygląda wynajem?

Obecnie najczęściej samochody rezerwowane są przez internet. Wystarczy wybrać i wypełnić odpowiedni formularz rezerwacji i zwykle już po chwili wiadomo, jaki jest status rezerwacji. W zależności od opcji samochód jest podstawiany bezpośrednio do klienta lub też klient odbiera go samodzielnie z wypożyczalni.Do wynajęcia minibusa są niezbędne takie dokumenty jak dowód osobisty i prawo jazdy. To ostatnie musi być ważne! Niektóre wypożyczalnie wymagają też kaucji. Jest to kwota, która stanowi zabezpieczenie udziału własnego w razie szkody. Jeśli wynajem przebiegł bezszkodowo, kaucja jest zwracana.

W wypożyczalniach zwykle można płacić w różny sposób. Może to być gotówka, przelew lub karta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię

Na rynku jest coraz więcej firm, które oferują wynajem busa. Przed wypożyczeniem pojazdu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.Bardzo uważnie należy przeczytać regulamin i umowę. Powinny być przejrzyste i jasne oraz łatwo dostępne. Jeśli tak nie jest, to warto mieć się na baczności.Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na cennik. Zorientowanie się, co jest w cenie, a za co trzeba zapłacić dodatkowo, pozwoli uniknąć zaskoczenia przy otrzymaniu rachunku. Ważne jest m.in. to, czy jest limit kilometrów oraz czy samochód trzeba oddać z pełnym bakiem. Zapoznanie się z cennikiem pozwoli też zobaczyć, czy nie ma jakichś ukrytych dodatkowych opłat.Nie mniej istotne jest sprawdzenie ubezpieczenia. Od jego zakresu zależy, czy w razie jakiejś szkody wynajmujący będzie musiał dodatkowo płacić.