Czy warto korzystać z doradztwa kredytowego?

Doradztwo kredytowe jest usługą, która oferowana jest przez firmy finansowe, firmy prywatne oraz także przez banki. Na celu ma ono doradzenie klientowi możliwie najlepszego rozwiązania oraz także pomocy w wyborze opcji konkretnej. Z tejże usługi skorzystać można bez żadnych wcześniejszych zobowiązań i to przy wielu rodzajach kredytów.

Są to najczęściej kredyty na większe sumy, kredyty hipoteczne czy też kredyty na działalność firmy. W dziedzinie samych kredytów możemy skorzystać z finansowego doradcy, który ma wiedzę ogólniejszą od tego zajmującego się jedynie kredytami. Praca kredytowego doradcy polega po prostu na pomocy kompleksowej, gdy planujemy wziąć kredyt. Zależnie od konkretnej firmy, z którą się zdecydujemy na współpracę.

Działania się mogą różnić, ale w większości sytuacji obejmują one doradztwo, które obejmuje zaprezentowanie wszelkich możliwych rozwiązań, a do tego pomoc w wyborze najkorzystniejszej opcji, pomoc w skompletowaniu całej dokumentacji czy też pomóc już później w finalizacji wniosku kredytowego. Doradca kredytowy pomaga także w obsłudze samego kredytu. To właśnie do nas zależy sama decyzja, w jakim konkretnie stopniu skorzystamy oraz z jakich opcji. Może to tylko być rozmowa o rozwiązaniach potencjalnych czy też obsługa kompleksowa.

Czy warto?

Osoby, które chcą wziąć kredyt powinny przemyśleć sobie współpracę z doradcą kredytowym. Szczególnie powinna to być dobra opcja dla osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy o kredytach oraz o bankowości. Są to branże, które bardzo szybko się rozwijają oraz zmieniają. Przepisy mogą się zmienić z dnia na dzień i już nie mamy odpowiedniej i prawdziwej wersji.

Dobrych doradców kredytowych znajdziemy oczywiście w sieci. Jest ich w sieci naprawdę bardzo dużo. Jednak nie podejmujemy współpracy z byle jakim doradcą. W takiej sytuacji wybieramy doradców sprawdzonych z dobrymi opiniami. Nie warto podejmować współpracy z doradcą kredytowym zatrudnionym w danym banku. Wówczas niestety doradca będzie nas przekonywać do skorzystania z opcji danego banku. Niestety jest to opcja podyktowana własnym interesem banku, a nie najlepszą ofertą. Korzystanie z takiego doradcy kredytowego mija się niestety z celem. Warto wybrać doradcę kredytowego, który jest niezależny i naprawdę będzie z nami szczery.

Konsultacje bezpośrednie oraz konsultacje online

Możemy umówić się bezpośrednio z doradcą kredytowym, na przykład w jego biurze. Jednak czasami dzieli nas spora odległość. W takiej sytuacji możemy wszystko załatwić online. Jest to opcja dla wygodnych, którzy lubią wszystko załatwiać bez wychodzenia z domu. Jest to opcja naprawdę korzystna. Możemy wszystko załatwić dosłownie w kilka minut. Na spokojnie później przejrzymy sobie ofertę oraz wybierzemy dla siebie najkorzystniejszą ofertę. Na pewno będzie z czego wybierać. Dopiero jak porównamy sobie koszty kredytu, to zauważymy jak duże są różnice. Podejmując taką decyzję samodzielnie możemy naprawdę dużo stracić.

Informacje dodatkowe o doradztwie kredytowym dostępne są na stronie optymalnykredyt.pl – dowiedz się więcej.