Mrągowski autobus

sindbad (21).jpg

Mrągowo autobus to rozwiązanie, które z pewnością ma swoich zwolenników i przeciwników. Co więcej, nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie rzeczywistość miała się jakoś zmienić. Przyjrzyjmy się tej sprawie.

Mrągowo autobus nie dla wszystkich

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym często zapominamy o różnych sytuacjach, z jakimi mogą mierzyć się ludzie. Mrągowo autobus może wydawać się opcją absolutnie dla wszystkich, ale czy pozory czasem nie mylą?

Wystarczy wyobrazić sobie starszą i jednocześnie schorowaną osobę. W przypadku takiej osoby korzystanie z autobusu może okazać się problematyczne. Najlepszym przykładem tłok, który niejednokrotnie ma miejsce w autobusach.

Troska o planetę

Nie sposób też przejść obojętnie obok troski o planetę. Wydaje się, że temat ten wywołuje w ostatnim czasie spore emocje. Oczywiście o szczegółach można mówić wiele, ale wszyscy powinni zgodzić się, z tym że spaliny szkodą.

Nie chodzi rzecz jasna o całkowitą rezygnację z samochodów. Po prostu wyobraźmy sobie, że więcej osób decyduje się na jazdę autobusem. W takim przypadku na drogach jest mniej samochodów i atmosfera jest w mniejszy sposób zanieczyszczona. Nie można w końcu zapomnieć o tym, że czasem zdarzają się sytuacje, w przypadku których trzeba szybko reagować. Nie można czekać (a przy jeździe autobusem należy dostosować się do rozkładu jazdy).

Taniej niż taksówką

Być może są osoby, które narzekają na ceny, jakie mamy w mrągowskich autobusach. Jest to w jakimś stopniu zrozumiałe, bo w końcu musimy pamiętać o inflacji. To nie tak, że tylko ceny biletów autobusowych rosną.

Dobrze także pokusić się o porównanie do taksówek. W przypadku taksówek można liczyć na natychmiastową podróż (jeśli jakiś taksówkarz jest wolny), ale jest znacznie drożej niż przy autobusach. Do tego dochodzi jeszcze troska o otoczenie – a w zasadzie brak tej troski.

Można więc powiedzieć, że sytuację możemy oceniać na różne sposoby. Gdyby potrzeba było jakiejś rady, jedynie można stwierdzić, że każda osoba powinna poszukać czegoś adekwatnego do okoliczności.