Jak wybrać dobry uchwyt do kabiny prysznicowej?

dobra (25).jpg

W trakcie wykańczania czy remontu do łazienki trzeba pomyśleć o wszystkim, aby końcowy efekt był zadowalający. Zwraca się uwagę na armaturę, kolorystykę, dodatki, by dopilnować każdego szczegółu. Jednym z takich drobiazgów, z pozoru mało istotnych, ale znacząco wpływających na ostateczny efekt jest uchwyt do kabiny prysznicowej.

Rodzaj montażu

Uchwyty do kabiny prysznicowej mogą być przyklejane lub przykręcane. W pierwszym przypadku trzeba wziąć pod uwagę, że klej nie jest rozwiązaniem na wieki – prędzej czy później uchwyt do kabiny prysznicowej się odklei i trzeba będzie go ponownie przyklejać lub wymienić na nowy.

Przykręcane uchwyty do kabiny prysznicowej są trwalsze, a w razie poluzowania można je bez problemu przykręcić. Należy jednak zwrócić uwagę na sposób ich przykręcania przewidziany przez producenta kabiny – rozstaw otworów do przykręcenia, ich ilość. Nie zaleca się wykonywania otworów samodzielnie, ponieważ można zniszczyć całą kabinę – szkło jest delikatnym materiałem.

Jakość materiału

Uchwyty do kabiny prysznicowej powinny być z dobrej jakości materiału, dostosowanego do warunków, jakie panują w łazience. Przede wszystkim istotna jest tu wilgoć, która panuje w łazience, oraz odporność na gorącą wodę.

Inna kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest sprzątanie łazienki. Najczęściej używa się do tego silnych detergentów, które mogą zniszczyć uchwyt di kabiny prysznicowej, jeśli ten będzie z nieodpowiedniego materiału. Również naturalne środki czystości – ocet, soda – mogą mieć negatywny wpływ na uchwyty do kabiny prysznicowej.

Estetyka wykonania a wystrój łazienki

Uchwyt do kabiny prysznicowej powinien być dopasowany do wystroju całej łazienki – jeśli jest więc nowoczesna, to i taki powinien być uchwyt, jeśli raczej staroświecka, to podobnie uchwyt.

W przypadku wyboru uchwytu do kabiny prysznicowej warto również zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne do armatury, kranów, uchwytów na ręczniki itp. Zapewni to większą spójność estetyczną całego pomieszczenia.