Okna do łazienki

ekoplast-group.com ekop (2) .jpg

Okno w łazience — tak czy nie? Kiedyś ciemne łazienki, bez dopływu naturalnego światła były normą. Dziś jednak wielu projektantów dąży do tego, by łazienka w ciągu dnia była oświetlana naturalnym światłem oraz wentylowana poprzez okno.

Okna do łazienki — warto?

Naturalne światło ładnie oświetla pomieszczenia, wiąże się to także z oszczędnością energii. Niestety okno w łazience nie zawsze jest dobrodziejstwem, czasami stanowi poważny problem. Dlatego projektując nowy dom, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw łazienki z oknem.Ono w łazience może pozbawić domowników intymności, ponadto może ono uniemożliwiać ustawienie wszystkich, ważnych elementów w pomieszczeniu.Dodatkowo niezbędne jest zamontowanie rolet lub żaluzji zewnętrznych, które zadbają o nasz komfort, gdy zapadnie zmrok i zapalenie światła będzie niezbędne.

Jakie okna do łazienki wybrać?

Jeżeli chodzi o kolor i materiał, z jakiego wykonane są ramy, to zależy od upodobań właściciela mieszkania. Nie ma to wpływu na funkcjonalność łazienki.Wielkość okna także nie ma znaczenia, jednak żeby czuć się komfortowo warto wybrać te mniejsze. Można także zamówić okno z szybą ornamentową lub matową wtedy intymnie będziemy się czuć przez cały czas. Takie szyby przepuszczają światło, więc nie należy się martwić o to, że zabraknie światła dziennego w pomieszczeniu.Należy pamiętać, aby okno łazienkowe było bez nawiewnika, ponieważ w każdej łazience znajduje się klatka wentylacyjna. Nawiewnik w oknie zaburzyłby cyrkulację powietrza.

Szyby w oknach łazienkowych

Wiele osób uważa, że szyby we wszystkich oknach są takie same — nic bardziej mylnego. Rodzajów szyb jest bardzo dużo, a ich wybór w oknach łazienkowych jest bardzo istotny.Ważne jest, aby w łazience ograniczyć straty ciepła. Takie zjawisko może odbywać się także przez okno, dlatego należy wybrać jak najcieplejsze pakiety szyb z powłokami ciepłochłonnymi. Taka powłoka powinna jednak przepuszczać promienie słoneczne i światło dzienne. Dlatego w ostatnim czasie często można zauważyć wiele domów z kolorowymi szybami. Kolorowe szyby montowane są w łazienkach, ponieważ zatrzymują one ciepło w pomieszczeniu. Szkła zabarwione w masie na zielono, niebiesko lub czerwono zatrzymują tym więcej energii, im są grubsze i bardziej zabarwione.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna Kraków.