Czym jest wrastający paznokieć i jakie są metody jego leczenia w gabinecie podologicznym we Wrocławiu?

Każdy z nas samodzielnie w domu obcina sobie paznokcie, prawda? To normalne Ale nie każdy wie, że za mocne obcinanie paznokcia lub pozostawianie go za długim, może spowodować wrastanie płytki w naskórek. Co w takim wypadku robić? Najlepiej zwrócić się do podologa w gabinecie podologicnzym we Wrocławiu.

Kim jest podolog i czy wyleczy Twoje stopy?

Podolog to specjalista ściśle zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób stóp, między innymi modzeli, odcisków, wrastających paznokci, brodawek. Podolog również prowadzi badania mykologiczne i podstawowe zabiegi podologiczne, inaczej pedicure leczniczy, rekonstruuje paznokcie i oczyszcza paznokieć, który się zmienił pod wpływem choroby.

Wrastający paznokieć we Wrocławiu. Czemu to się dzieje?

Często paznokieś zaczyna wrastać po niepoprawnym obcinaniu paznokcia w domu. Płytka paznokciowa, najczęściej na dużym palcu, zaczyna wbijać się w wały okołopaznokciowe także po noszeniu za ciasnego obuwia i szerokich wysokich obcasów. Osoby z płaskostopiem, koślawością, urazami mechanicznymi też borykają się z podwyższonym ryzykiem wrastającego paznokcia.

Najlepsza metoda podologicznego leczenia paznokci

Technologia się rozwia i pojawiają się nowe metody leczenia różnych chorób. Pedologia jest dość młodą dziedziną nauki, dzięki temu specjaliści maja do dyspozycji nowoczesne metody leczenia. Raczej nie spotkasz w gabinecie podologicznym metody usunięcia płytki paznokciowej, jej części z macierzą lub w ekstremalnych warunkach amputacji paliczka. Bardzo popularna  i najlepsza metoda leczenia wrastającego paznokcia to Metoda Kostki Arkady we Wrocławiu stosowana bardzo często, a opracowana przez Polaka. Polega ona na tym, by wyprostować płytke paznokciową, a następnie wsmocnić ją specjalnymi lekami, które pacjent stosuje w domu podczas całego okresu leczenia.

Czym jeszcze się zajmuje podolog w gabinecie podologicznym we Wrocławiu?

Zauważyłeś jakieś zmiany w okolicach paznokci lub na skórze stopy, do kompletu jeszcze pojawił się nieprzyjemny zapach? Prawdopodobnie masz grzybicę stóp lub paznokcia. W gabinecie podologicznym we Wrocławiu można dokonać badania mykologicznego, które lekarze wykonują w przypadku podejrzenia chorób grzybicznych. Zabieg jest całkowicie bezbolecny. Materiał pobierany jest przez podologa i wysyłany do współpracującego laboratorium. Takie badanie pozwala znaleźć przyczyne chorobowych zmian płytki paznokciowej i skóry stóp.