Śruby pasowane ISO 7379

Profesjonalnie wykonane śruby pasowane są coraz częściej kupowane. Dlaczego? Z jakich komponentów powstają takie elementy złączne? Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Najważniejsze informacje znajdują się w poniższym wpisie.

Śruby pasowane ISO 7379

Śruby pasowane powstają z rozmaitych komponentów. Między innymi jest to stal węglowa. Akcesoria, spełniające normę ISO 7379, są także starannie realizowane z dobrej jakości stali nierdzewnej typu A2 (INOX). Warto wiedzieć, że wiąże się to z rozmaitymi właściwościami. Elementy produkowane z tego komponentu są między innymi naprawdę bardzo odporne na korozję. Zresztą, fachowcy zadbali tutaj o zastosowanie dodatkowej powłoki. Zdecydowali się bowiem na proces o nazwie oksydowanie. Na skutek tego śruby pasowane są naprawdę bardzo porządnie zabezpieczone przed wpływem korozji. Elementy z tej kategorii są także żarowytrzymałe. Czym jeszcze charakteryzują się akcesoria, które powstały ze stali nierdzewnej? Warto zwrócić tutaj uwagę na elegancki wygląd. Ma to natomiast spore znaczenie biorąc pod uwagę rozmaite konstrukcje oraz maszyny. Stal nierdzewna charakteryzuje się także prostym czyszczeniem. Nie trzeba zatem zbyt wiele czasu, żeby zrealizować to zadanie. Na pewno – w trakcie analizy tego tematu – warto wspomnieć o łatwej obróbce. Poza tym produkty zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej podlegają recyklingowi. Mają także odpowiedni stosunek w temacie wytrzymałości do swojej wagi.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat śrub pasowanych? Posiadają one metryczny rodzaj gwintu. Występują w klasie wytrzymałości 12.9. Jaki mamy tutaj zakres? Wszystko zależy od surowca podstawowego. Dla stali nierdzewnej A2 (INOX) zakres wynosi M6 – M20. Pamiętajcie, że elementy tego typu mogą być wykonywane także ze stali węglowej. W takiej sytuacji mamy do czynienia z zakresem M5 – M16.

Jak je kupić?

Macie zamiar kupić dobrej jakości elementy tego typu? Pamiętajcie zatem, aby zdecydować się na śruby pasowane, które spełniają normę ISO 7379. Wtedy będziecie mieć pewność między innymi, co do jakości surowca podstawowego. Może to być natomiast stal węglowa lub stal nierdzewna. Porządne śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym muszą być także starannie dobrane do konkretnego zastosowania. Zwracajcie zatem uwagę na markę producenta oraz parametry techniczne. Istotne są również gabaryty. Ze względu na sporą odporność na korozję, elementy z tej kategorii są często wykorzystywane biorąc pod uwagę różnego rodzaju konstrukcje oraz maszyny (zlokalizowane lub działające na zewnątrz).