Moda na boba

Świat fryzur jest tak różnorodny, jak różnorodne są ich właścicielki. Każdy rok ma swoje fryzjerskie trendy dotyczące cięć, kolorów, modelowania czy nawet pielęgnacji.. Jednak jest taka fryzura, która od wielu lat wzbudza ogromne zainteresowanie. Bob, bo o nim mowa, może być krótki, długi, wygolony, mniej lub bardziej asymetryczny.

Czym jest cięcie na boba?

Bob cechuje się cięciem asymetrycznym, co oznacza, że włosy z przodu są nieco dłuższe, niż te z tyłu. Tego rodzaju fryzura może być w trzech wariantach: prostym, delikatnie wystrzępionym i układającym się warstwowo. Takie cięcie dodaje włosom objętości, zarówno u nasady, jak i po bokach. Bob to też doskonały sposób, aby nadać fryzurze świeżości, zadziorności i charakteru.

Końcowy rezultat cięcia na boba zależy od wielu czynników, tj. długość włosów i ich struktura, zastosowanie przez fryzjera modyfikacje i indywidualne preferencje.

Krótko czy długo?

Generalnie, fryzura ta dzieli na dwie kategorie, ze względu na długość. Krótki bob to tak naprawdę zmodyfikowana wersja pierwowzoru z lat 20. Cięcie wtedy było bardzo odważne: w boku włosy sięgały delikatnie za ucho, natomiast z tyłu były mocno ścinane, a całość uzupełniła prosta grzywka.

Dziś, na temat boba istnieje wiele wariacji. Włosy mogą zostać poddane cieniowaniu czy pofalowaniu. Krótki bob może mieć grzywkę na bok, bądź być zupełnie pozbawiony. Mob to jeszcze inna wersja tej fryzury: włosy są gładkie i mocno wymodelowane na całości, zaś kosmyki są luźne albo wywinięte do środka. Istnieje również opcja wygolenia jednego boku lub obu lub takiego ścięcia, żeby włosy miały różną długość po obu stronach. Krótki bob jest bardzo uniwersalny – pasuje niemal do każdej stylizacji.

Druga kategoria, to długi bob. Inspirowany jest on krótką wersją tej fryzury i został stworzony z myślą o paniach z długimi włosami. Cięcie nie jest tak radyklane jak w pierwszym wypadku, ale wciąż daje kobiecie poczucie zmiany. Long bob to fryzura sięgająca obojczyków. Jest to świetne rozwiązanie, nie tylko dla osób ceniących sobie długie włosy, ale również dla pań, które lubią upięcia.

Przeczytaj także: https://myslipotarganej.pl/moment-pl-aplikacja-do-umawiania-kosmetyczki-i-fryzjera-recenzja/

Dla kogo jest bob?

Niezależnie, która wariacja zostanie wybrana, z pewnością bob to taka fryzura, która pasuje każdej kobiecie, właśnie dzięki indywidualnej możliwości dopasowania. Dzięki swojej uniwersalności, wybór takiego rodzaju cięcia świetnie sprawdzaja się w wypadku włosych trudnych do ułożenia, oklapniętych czy niesfornych. Asymetria, którą cechuje się krótki czy długi bob, pasuje również każdemu kształtowi twarzy.

Moda na boba!

Od wielu już lat cięcie to jest bardzo modne i to na całym świecie. Dzięki temu, że wiele gwiazd wybrało ten rodzaj fryzury, bob cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród nastolatek, jak i dorosłych kobiet.

Podsumowując, bob to doskonały wybór. Nie tylko pasuje on do każdej stylizacji, ale także jest prosty w utrzymaniu. Włosy ścięte asymetrycznie nie wymagają modelowania, z drugiej strony świetnie wyglądają po ułożeniu. Bob dodaje kobiecie pazura, odmładza i pozwala na wyeksponowanie zalet kobiecej urody.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/long-bob-czy-krotki-bob/