Jakie zalety mają palety H1?

schoeller - palety (1).jpg

Palety plastikowe H1 są wykonane z plastiku, ale mimo to są bardzo wytrzymałe. Są one używane w wielu branżach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że palety H1 są nazywane higienicznymi i są używane do składowania produktów spożywczych. W tym artykule przedstawione zostaną zalety palet H1 oraz powiedziane będzie o ich zastosowaniu.

Jakie zalety mają Palety h1?

Palety z plastiku, nazywane higienicznymi (H1) to bardzo wytrzymałe przedmioty, które są przez sanepid dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aby pojemniki były dopuszczone do przechowywania jedzenia w obrocie hurtowym, muszą spełniać pewne kryteria higieniczne i sanepidowskie. Palety H1 świetnie nadają się do przechowywania nawet najbardziej problematycznych produktów spożywczych, jak wędliny, mięso, ale też warzyw i owoców. Co więcej, palety H1 są używane w branży farmaceutycznej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że bardzo dużą zaletą palet higienicznych jest możliwość udźwigu nawet aż do pięciu tysięcy kilogramów. Jest to możliwe dzięki specyficznie zaprojektowanej konstrukcji produktu. Kolejną zaletą palet H1 jest to, że ważą one zaledwie 18 kg, co znacznie obniża koszty transportu zarówno lądowego, jak i morskiego.

Z czego jest wykonana paleta H1?

Palety typu H1 (higieniczne) są wykonane z bardzo wysokiej jakości tworzywa, jakim jest plastik HDPE, czyli z polietylenu. Ta substancja jest niezwykle odporna na wszelkie działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mowa tutaj o odporność na temperaturę w zakresie od minus czterdzieści stopni Celsjusza do aż siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Struktura palet H1 składa się z rantów aretacyjnych, które zabezpieczają produkty przed nagłym przemieszczeniem produktów umieszczonych na palecie plastikowej. Warto również podkreślić, że wymiar palet higienicznych umożliwia transport pojemników typu euronorm typu E1, E2, E3, E4.

Paleta H1 – jakie są główne korzyści płynące z jej użytkowania?

Palety H1 mają naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, te produkty są bardzo łatwe do czyszczenia, co znacznie ułatwia korzystanie. Co więcej, palety H1 są odporne na wysokie i niskie temperatury, co jest bardzo rzadko spotykane wśród produktów do przewożenia i przechowywania. Kluczową korzyścią palet H1 jest możliwość załadowania na nie aż do pięciu tysięcy kilogramów.