Łzy dyskografia

łzy (1).jpg

Chyba każdy z nas zna zespół Łzy. Niektóre piosenki Polacy znają na pamięć, gdyż często znajdowały się w czołówkach list przebojów, np. „Agnieszka już dawno”, „Narcyz się nazywam”, „Jestem jaka jestem” czy „Anastazja, jestem”. Zespół wydał osiem albumów muzycznych, z czego dwa posiadają status platynowej płyty.

Łzy dyskografia do 2000 roku

Zespół Łzy powstał w 1996 roku i przez całą działalność wydał osiem albumów. Pierwszy z nich powstał w 1998 roku i nazywał się „Słońce”. Nagrywano go aż 10 miesięcy i sprzedano ponad 22 tysiące egzemplarzy. Najpopularniejsze piosenki z tego albumu to: „Aniele mój” oraz „Łzy szczęścia”.

W 2000 roku wydano kolejny album muzyczny: „W związku z samotnością”. Album ten uzyskał status złotej płyty, a rok później platynowej. Był to prawdziwy hit muzyczny, który zawierał najpopularniejsze wtedy piosenki: „Narcyz się nazywam”, „Agnieszka już dawno”, „Niebieska sukienka”, czy „Opowiem wam jej historię”. Sprzedano ponad 125 tysięcy egzemplarzy.

Łzy dyskografia po 2000 roku

W 2002 roku zespół Łzy wydał album pt. „Jesteś jaki jesteś”. Album zyskał status złotej płyty i sprzedał się w liczbie ponad 40 tysięcy egzemplarzy. Znane piosenki z tego albumu to: „Jestem jaka jestem”, „Ja nie lubię nikogo”, „Jestem dilerem”. Rok później wydano album pt. „Nie czekaj na jutro”, który sprzedał się w liczbie ponad 80 tysięcy. Album ten zyskał status platynowej płyty. Znane utwory muzyczne z tego albumu to: „Trochę wspomnień, tamtych dni”, „Anka, ot tak”, „Oczy szeroko zamknięte” czy „Julia, tak na imię mam”.

W 2005 zespół wydał album pt. „Historie, których nie było”. Niestety, album ten nie cieszył się zbyt dużym uznaniem. Piosenki zawierały brzmienia reggae i instrumentów dętych. W 2011 roku zespół wydał kolejny album: „Bez słów”, który sprzedał się w liczbie ponad 3 tysięcy egzemplarzy. Popularne piosenki na nim to: „Zatańcz ze mną, proszę” i „Czekam tyle dni, czekam”.

W 2014 roku zespół wydał album muzyczny pt. „Zbieg okoliczności”, a w 2016 roku „Łzy 2.0”.