Praca opiekunek osób starszych w Niemczech. Jak działa agencja opiekuńcza?

Agencje opiekuńcze to firmy, które zajmują się rekrutacją opiekunek seniora i kompleksową organizacją wyjazdów. Dzięki ich pracy opiekunki mogą czuć się bezpiecznie i transparentnie poznać pracę jeszcze przed wyjazdem. Jeśli myślisz o podjęciu pracy w opiece osób starszych – przeczytaj artykuł i poznaj dokładny mechanizm działania agencji opiekuńczych.

Czy opłaca się korzystać z ofert firm zewnętrznych?

Opiekunka, która decyduje się na samodzielny wyjazd na zlecenie, musi pamiętać o organizacji kilku ważnych rzeczy. Ważne jest, by zdobyć jak najwięcej dokładnych informacji o zleceniu. Należy również pamiętać o ubezpieczeniu. Najważniejsze jednak jest podjęcie legalnej pracy. Niestety zlecenia organizowane na własną rękę najczęściej okazują się być pracą na czarno, która w Niemczech grozi wysokimi karami pieniężnymi. W skrajnych przypadkach może być to nawet wydalenie z kraju.

Agencja opiekuńcza ma za zadanie dbać o jak najlepsze i przede wszystkim transparentne warunki pracy. Opiekunki osób starszych nie muszą martwić się o szczegóły wyjazdu i dokumentację. Pracodawca zajmuje się organizacją całego zlecenia – od procesu rekrutacji po opiekę na miejscu w Niemczech. Zdecydowana większość doświadczonych opiekunek seniora wybiera zorganizowane wyjazdy, dzięki którym mogą czuć się bezpiecznie.

Rzetelne oferty pracy w opiece seniora

Szukając zlecenia w agencji opiekuńczej również należy zwrócić uwagę na ich ofertę. Warto wybrać jednego z liderów w branży, dzięki czemu mamy pewność, że firma proponuje dobre warunki i jest rzetelna. Przykładem takiego pracodawcy jest Veritas Opieka. Jest to firma istniejąca na polskim rynku już kilkanaście lat. Agencja umiejętnie łączy podopiecznych z opiekunkami seniora, biorąc pod uwagę preferencje obu stron. W przypadku wyjazdów organizowanych przez firmę opiekunka nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne, a obustronny darmowy transport zostaje zorganizowany przez firmę. Agencja Veritas Opieka oferuje również jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa u tego pracodawcy to średnio 1800 € netto miesięcznie. Chcesz podjąć pracę w branży opiekuńczej? Sprawdź najnowsze oferty w firmie Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.