Pakowanie przesyłek

perfect (1).jpg

W naszym kraju prowadzenie własnego biznesu, który polega na sprzedaży wysyłkowej, jest zajęciem, które można dość łatwo rozpocząć. Do pewnego poziomu dochodów, nie musimy nawet oficjalnie zakładać działalności gospodarczej. Warto jednak pamiętać o jednej ważnej sprawie.

Pakowanie przesyłek

Kiedy decydujemy się na założenie sklepu internetowego, to oczywiście trzeba zakładać, że będziemy trochę paczek wysyłać. Nie wiadomo jednak, ile to trochę wyniesie. Pracując w pojedynkę, dobrze jest zatem się zabezpieczyć na wypadek zwiększonych zamówień.

Zabezpieczeniem dla nas na wypadek tego, że będziemy musieli wysyłać więcej paczek, będzie przede wszystkim zabezpieczenie się w materiały, które służą do pakowania paczek. Dobrze jest mieć również osobne miejsce do pakowania oraz umiejętności.

Materiały

W kwestii materiałów nie chodzi oczywiście o to, żeby z automatu stworzyć sobie magazyn z materiałami do pakowania paczek, jednak pewien zapas dobrze posiadać. Logiczne jest, że część materiałów możemy wykorzystać z paczek, które do nas przychodzą, jednak nie każdy karton, czy folia bąbelkowa się nada.

Do materiałów, jakie dobrze jest zgromadzić, zaliczymy kilkanaście sztuk kartonów w różnych rozmiarach, zapas folii bąbelkowej np. rolka oraz taśma do pakowania i oklejarka.

Miejsce

Pakowanie przesyłek powinno odbywać się możliwie jak najszybciej, dobrze więc mieć możliwość tego, aby pracować, bez konieczności zwracania uwagi na to, czy nie porysujemy sobie stołu lub biurka. Dobrze jest wykonać sobie blat roboczy z płyty OSB lub materiału podobnego. Blat powinien nam umożliwić pakowanie paczki w pozycji stojącej. Tak jest najwygodniej i najszybciej. Potwierdza to doświadczenie wielu firm wysyłkowych.

Umiejętności

Pakowanie przesyłek można wykonywać szybciej lub wolniej, gorzej lub lepiej. Ostatecznie nasze umiejętności będą dużo zależeć od doświadczenia, a to przyjdzie z czasem, jednak można podpatrzeć w sieci filmy instruktażowe, aby uniknąć podstawowych błędów. Różnica pomiędzy osobą wyszkoloną pod kątem pakowania paczek i mającą doświadczenie a początkującą jest naprawdę olbrzymia.