Postaw na serum do twarzy i ciesz się szybkimi efektami

Jeśli szukasz kosmetyku, który przynosi szybkie efekty i aktywnie działa na Twoją skórę, a jednocześnie jest lekki i wydajny, to pora pomyśleć o serum. Serum to ważny element pielęgnacji, którego stosowanie z pewnością Ci się opłaci.

Czym wyróżnia się serum do twarzy?

Formuła serum jest już od dawna bardzo popularna. Serum i kremy to właściwie niezbędne produkty w damskiej kosmetyczce. Czasami jednak uważa się, że powinno się je stosować wymiennie i nie zwraca się uwagi na kolejność aplikacji. Tymczasem aplikacja serum jest bardzo ważna, ze względu na aktywnej działające składniki, które są w wyższym stężeniu niż w zwykłym kremie. Zatem jak aplikować serum nawilżające?Odpowiedź jest prosta, bo zawsze po dokładnym oczyszczeniu twarzy, a przed nałożeniem kremu. Dlaczego w takiej kolejności? Serum aktywnie wnika w skórę, a krem tworzy barierę ochronną, która nie pozwala wyparować składnikom serum z naskórka. Z kolei serum pozwala na lepszy transport substancji z kremów. Nie dziwi zatem fakt, że te dwa kosmetyki wzajemnie się uzupełniają i stanowią mocny duet. Pamiętaj o tym, aby serum zdążyło się wchłonąć w skórę, co może zająć od kilku do kilkunastu minut i dopiero wtedy można aplikować krem na twarz. Stosowanie tego kosmetyku zgodnie z zasadami, przyniesie doskonałe efekty. 

Dla kogo jest dedykowane serum nawilżające?

Tak naprawdę każdy rodzaj skóry potrzebuje mocnego nawilżania i nie może to zaszkodzić. Najbardziej wymaga go skóra sucha i odwodniona, ale nie tylko. Główne zadanie serum nawilżającego to wzmacnianie bariery ochronnej skóry, która zapobiega utracie wody przez skórę. Jeśli skóra spełnia swoje funkcje ochronne, to jest znacznie lepiej nawilżona. Serum to zazwyczaj płynna formuła lub w formie żelowej, co ułatwia aplikację i wpływa na wydajność tego kosmetyku. Serum nawilżające to lekki kosmetyk, który przyjemnie trzyma się na skórze i nie zatyka porów. Przy tym jest ono bardzo wydajne. Stężenie substancji aktywnych, choćby kwasu hialuronowego, retinolu czy peptydów, jest większe niż w kremie. Może być swobodnie łączone z innymi kosmetykami, a już na pewno z kremem.

Jakie powinno być dobre serum?

Obecność składników aktywnych to jego główna cecha, która sprawia, że jest tak skuteczne. Są to zazwyczaj substancje higroskopijne, czyli pochłaniacze wody, jedną z nich jest znany kwas hialuronowy. To także składniki budujące barierę hydrolipidową. Tutaj znane są lipidy, ceramidy, kwasy tłuszczowe, a także oleje roślinne. Jeśli wybierasz serum, to możesz zdecydować się na serum nawilżające, przeciwzmarszczkowe lub rozświetlające. Każde z nich ma swoje zalety, takie jak szybkie działanie i obecność substancji o udowodnionym działaniu. Są to między innymi kwas hialuronowy, mocznik, witamina E, gliceryna, ceramidy. Serum z dodatkiem witaminy C jest również bardzo dobrym kosmetykiem, bo wpływa na rozświetlanie twarzy, rozjaśnianie przebarwień, a skóra jest pełna blasku. Jeśli chcesz szybko poprawić stan swojej cery, powinnaś na stałe włączyć serum do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.