Odpowiednie miejsce na wakacje z dziećmi

Wiele osób błędnie sądzi, że wakacje nad morzem z dziećmi czy w górach to udręka i nie ma nic wspólnego z prawdziwym wypoczynkiem. Oczyma wyobraźni widzimy marudzące pociechy, zdenerwowanych rodziców i kiepską, wakacyjną atmosferę. Czy rzeczywiście tak musi być? Oczywiście, że nie! Dowiedz się jak zorganizować wyjazd, aby zarówno dzieci jak i dorośli byli zadowoleni?

Odpowiednie miejsce

Wybrzeże to świetne miejsca na wakacyjny wyjazd z dziećmi. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, aby mieć pewność, że zapewnimy pociechom odpowiednią dawkę atrakcji również w trakcie gorszej pogody.Jeśli mamy małe dzieci warto zakwaterować się w miejscu skąd blisko do placów zabaw czy krytych obiektów sportowych, gdzie można w razie kiepskiej pogody spędzić aktywnie czas. Dobrym pomysłem będą też bawialnie czy tzw. figloraje, gdzie pod opieką doświadczonych opiekunów będzie można zostawić malucha.Jeśli podróżujemy ze starszymi dziećmi dobrze jest ulokować się w hotelu czy pensjonacie zlokalizowanym blisko kina, interaktywnego muzeum czy obiektów sportowych. Dzięki temu możemy urozmaicić czas naszych pociech, które mogą być znudzone wielogodzinnym przesiadywaniem na plaży.

Jak podróżować?

Wypoczynek z dziećmi często wiąże się z problemami z transportem. Nie wszystkie dzieci dobrze znoszą jazdę samochodem, a z kolei lot samolotem bywa kłopotliwy z uwagi na bagaż, którego zazwyczaj jest bardzo dużo.Warto podróżować nocą. Mamy wtedy większy spokój, gdyż dzieci najczęściej zapadają w sen, co sprawia, że nie marudzą i nie płaczą w trakcie podróży. Dobrą praktyką są też specjalnie zamontowane monitory w fotelach, dzięki którym nasza pociecha spędzi czas oglądając ulubioną bajkę.

Przydatne wskazówki

Podróżując z dzieckiem zawsze należy zabrać ze sobą apteczkę pierwszej pomocy oraz leki dostępne bez recepty na wypadek gorączki, zatrucia czy alergii. Nie zapomnijmy o cieplejszej odzieży, która będzie przydatna w trakcie gorszej pogody lub chłodniejszych wieczorów.Wakacje nad morzem z dziećmi wymagają też dobrego nastawienia. Dobry humor, spokój i wyluzowane podejście sprawią, że spędzimy ten czas radośnie wspólnie z rodziną.