Sympatyczny prezent na chrzest. Co kupić, kiedy nie jest się chrzestnym?

Zaproszenie na chrzest i następujące po nim chrzciny z pewnością odebrać trzeba jako coś miłego – ale warto pamiętać, że nie wypada pojawiać się na uroczystości z pustymi rękami, dobrze jest przynieść ze sobą choć symboliczne prezenty na chrzest. Jakie?

W przypadku rodziców, rodziców chrzestnych czy najbliższej rodziny oczekiwania często są bardzo konkretne – zresztą najłatwiej w takich sytuacjach zapytać ojca lub matkę dziecka o to, co mogłoby się przydać. W przypadku dalszej rodziny czy znajomych takie pytanie nierzadko okazuje się bezcelowe, ponieważ zapraszający odpowiadają automatycznie, żeby nic nie przynosić, niczego nie potrzeba, kierując się grzecznością. Mimo to warto pomyśleć choćby o drobiazgu dla chrzczonego dziecka.

Najprostszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji wręczenie kartki okolicznościowej – niech to jednak nie będzie najzwyklejsza, uniwersalna kartka. Warto postarać się nieco bardziej i sięgnąć np. po okolicznościową kartkę personalizowaną – ozdobioną samodzielnie wybranymi napisami. Jest większa szansa, że taka kartka zostanie zachowana na pamiątkę i dzięki temu radość z niej – po latach – będzie miało też samo dziecko (bo – nie ukrywajmy – w przypadku kilkumiesięcznego dziecka kartka z życzeniami to akurat niespecjalna atrakcja). Ale kartka to dopiero początek długiej listy możliwości…

Personalizowany upominek na chrzest – nie tylko kartka z życzeniami

Inną propozycją, zapewne też nieco trwalszą niż papierowa kartka, będzie magnes NA CHRZEST. Można umieścić na nim dowolne zdjęcie – np. zdjęcie dziecka – a całość przyczepić chociażby do drzwi lodówki. Taki upominek na pewno sprawi radość i samemu dziecku, i jego rodzicom, którzy będą spoglądać na niego przy każdej wizycie w kuchni. To kolejny z prezentowych pomysłów, które warto zachować na przyszłość – bo magnes doskonale nadaje się na pamiątkę.

Natomiast prezentem, który ucieszy od razu, będzie duży króliczek-maskotka z imieniem PRZYJACIEL. To rzecz, na widok której każdemu dziecku zaczną śmiać się oczy. Wygląda niezwykle sympatycznie, a nawet – poniekąd – elegancko, idealnie więc sprawdzi się w roli prezentu na chrzest. I także będzie wspaniałą pamiątką, ponieważ można ozdobić go imieniem dziecka.

Jak pokazują powyższe przykłady, prezenty na chrzest wcale nie muszą być drogie. Wręcz przeciwnie – absolutnie nie chodzi o to, by wydać dużo pieniędzy, kupić coś naprawdę spektakularnego, bo minie jeszcze wiele czasu, zanim dziecko będzie w stanie taki wydatek docenić. Z pewnością jednak doceni maskotkę, przytulankę albo zabawkę – i to niekoniecznie w najbardziej typowej, klasycznej formie. Dlatego przy wybieraniu upominku nie kieruj się nadmiernie tym, co „wypada lub nie”. Zamiast tego pomyśl o dziecku i o tym, jak jemu sprawić radość – teraz czy w przyszłości, po latach (np. kiedy będzie już w stanie samodzielnie przeczytać umieszczoną na upominku dedykację).

Zajrzyj też na Crazyshop.pl w poszukiwaniu kolejnych fantastycznych inspiracji na prezenty na chrzest!