Markizy okienne – dlaczego warto je wybrać?

Markizy do okien pionowych zyskują coraz większą popularność, ze względu na swoje szerokie zalety. Jest to nie tylko doskonała ochrona przed palącym słońcem, ale również znacznie zwiększa ergonomie naszego domu. Markizy montowane są od zewnętrznej strony okien PCV, drewnianych bądź aluminiowych. Można je dostosować zarówno do okien jak i do drzwi balkonowych czy tarasowych. Chronią one pomieszczenie kilkukrotnie bardziej niż tradycyjne rolety wewnętrzne. Możliwość osłonięcia całego okna, panelu okien daje efekt równomiernego rozłożenia promieni słonecznych. Markizy wykonane są z najwyższej jakości materiałów, pokrytych warstwą PCV, co chroni je przed nadmiernym zabrudzeniem i ułatwia czyszczenie. Kaseta w której chowa się materiał wyposażona jest w silnik, który ułatwia jej zwijanie.

Dodatkowe zalety markiz okiennych

Poza głównym zadaniem markiz okiennych, czyli ochroną przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia, jest szereg innych zalet, które zachęcają do zakupu produktu.

  • jeżeli nasz dom wyposażony jest w klimatyzację, dodatkowe zainstalowanie markiz zapewni większą oszczędność. Mniejsze nagrzanie pomieszczenia, w którym zainstalowane są markizy przyczynia się do mniejszej pracy urządzeń klimatyzacyjnych. Dla części osób zmniejszenie produkcji dwutlenku węgla do środowiska może mieć kluczowe znaczenie.
  • Dzięki osłonięciu markizami jesteśmy chronieni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Przebywając dłuższy czas w danym pomieszczeniu może mieć do ogromne znaczenie nie tylko dla naszego ciała ale również przedmiotów, które się w nim znajdują. Promienie UV powodują odbarwienia i zanikanie kolorów.
  • Mimo zaciągniętych markiz do naszego pomieszczenia wciąż wpada dużo naturalnego światła, dzięki czemu nie musimy zapalać światła.
  • Możliwość całkowitego zasłonięcia okna może pełnić funkcje moskitiery, przez co uciążliwe owady nie będą nam przeszkadzać
  • Montując markizę okienną znacznie poprawiamy ergonomie, ponieważ rozproszenie promieni słonecznych zapobiega odbijaniu się refleksów od powierzchni błyszczących. Jest to duże ułatwienie przy pracy zwłaszcza z komputerem.
  • Osłaniając pomieszczenie możemy jednocześnie kontrolować to co dzieje się na zewnątrz. Może to sprawdzić się w przypadku, gdy musimy pilnować dzieci, które bawią się na dworze. Markizy okienne są również idealnym rozwiązaniem do osłonięcia się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów.

Wiele zalet i zastosowań markiz okiennych pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału produktu. Wykonanie ich z najwyższej jakości materiałów zapewnia funkcjonalność przez długie lata.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami z SURMA – Systemy osłon