Jak obrabiać zdjęcia na Androidzie?

Wiadomo, że teraz znaleźć zdjęcie wrzucone na portale społecznościowe bez żadnej obróbki czy filtra, graniczy wręcz z cudem. Ludzie na całym świecie pokochali aplikacje, które w szybki sposób pomagają im poprawić nie do końca zawsze pasujące oświetlenie, wygładzają twarz czy umożliwiają dodanie śmiesznych nakładek. Dziś przedstawimy najciekawsze propozycje jeżeli chodzi o poprawianie zdjęcia na smartfonach z zainstalowanym Androidem.

Edytor zdjęć – kolaż zdjęć edytor od InShot Inc.

Na pierwszy ogień przedstawiamy wam aplikację mającą średnią ocenę w sklepie Google Play na poziomie 4,7 spośród 12 tysięcy opinii i przy ponad milionie pobrań. Jak więc widać zainteresowanie nią jest bardzo duże. Możemy w niej zarówno poprawiać zdjęcia, jak i tworzyć fantastyczne kolaże. Fotki możemy przycinać, bawić się filtrami, używać takich opcji jak rozmycie, lustro, dodawanie tekstu czy naklejek. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze – wystarczy chwila, żeby się sprawnie po niej poruszać. Dobra zabawa dla osób, które chcą poprawić swój wygląd, dodać tatuaż czy jakieś akcesoria.

Snapseed

Kolejną aplikacją na Android, którą polecamy do obróbki zdjęć, jest Snapseed, który pobrało ponad 50 milionów osób. Podobnie jak i w pierwszym przypadku, cieszy przejrzysty interfejs oraz szybkość obsługi. Na pierwszy rzut oka widać dużą ilość gotowych filtrów. Jednak ta apka słynie głównie z narzędzi takich jak perspektywa, naprawianie, Glamour Glow czy dramaturgia. Jesteśmy w stanie sami obrobić zdjęcie i nadać mu indywidualnego charakteru. Jeżeli ktoś lubi efekt HDR to go tu szybko osiągnie i co więcej będzie mógł kontrolować jego natężenie. Jeżeli mamy do poprawienia tylko fragment zdjęcia, to dzięki narzędziu „Dostosuj” zrobimy to bez problemu, co jest rzadkością w tego typu aplikacjach na Androida.

Collage Maker Pro – Pic Editor& Photo Collage

Kolejna aplikacja posiadająca ponad milion pobrań. Przede wszystkim zachwyca kolażami – można na nich umieścić nawet dwadzieścia zdjęć! Ponadto decydujemy o grubości przestrzeni pomiędzy fotkami, o kształcie zdjęć, kolorze tła, a także możemy nadać każdemu zdjęciu ciekawy filtr – dzięki temu nawet jeżeli zostały wykonane w inny sposób, będą wyglądać tak samo. Jednak jeżeli chcemy obrabiać wyłącznie jedno zdjęcie, również nie ma z tym problemu – wystarczy na samym początku zaznaczyć odpowiednią fotografię. Choć ta aplikacja ma mniej narzędzi niż dwie poprzednie, to na pewno przyda się osobom, które lubią ciekawe efekty, nakładki oraz kolaże.

Gdzie szukać testów aplikacji?

Oczywiście aplikacji na Android, dzięki którym poprawimy swoje zdjęcie, jest o wiele, wiele więcej. My poleciliśmy naszym zdaniem trzy najciekawsze oraz pozwalające na obróbkę osobom, które chcą osiągnąć spektakularny efekt, nie posiadając zbyt dużej wiedzy o tym. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej testów aplikacji, to polecamy udać się na strony takie jak https://android.com.pl/ – tam również znajdziecie zestawienia różnych aplikacji, nie tylko tych dotyczących zdjęć.